Big Brother Türkiye Ve Yarışmacıları

0
1276

Big Brother Türkiye Star Tv’de yayınlanmaya başladı. Peki nedir bu Big Brother yarışması? Dünyada en çok izlenen reality show ünvanını taşımakta olan Big Brother 120 ülkede 320 sezondan fazla yayınlamıştır.  8 erkek ve 8 kızın yarışacağı yarışmada 100 gün boyunca bir eve kapatılan yarışmacılar yarıştıkları yarışmalardan başarı ile çıkmaya çalışıyor. Bu evin dışarısı ile bağlantısı yok hatta evde kalem,kağıt bile bulunmuyor. Ev 80 kamera ile izleniyor. 100 gün sonra ise bir kişi büyük ödülü alıyor. Büyük ödül tam 1 milyon .

Big Brother Türkiye’de yer alan yarışmacıları kısaca tanıyalım;

İdil Naz Kuluç(20 yaşında, Sivaslı, öğrenci)

big-brother-turkiye-idil

20 yaşında olan İdil Naz Kuluç beden eğitimi öğrencisi. 50 kilo ve 1.67 boyunda olan İdil, Bu Tarz Benim yarışmasından da tanınıyor. Tenis ve plates eğitimi veriyor. Etrafındaki insanlar tarafından havalı olarak görüldüğünü söylüyor.

Oktay(35 yaşında, Ankaralı, milli sporcu)

big-brother-turkiye-oktay

Oktay, annesini 3 yaşındayken babasını ise 16 yaşındayken kaybetmiştir. Spor ve sağlıklı yaşamın hayatında herşeyden önce geldiğini belirtiyor. Buz hokeyi hocalığı yapan Oktay’ın bir spor salonu var ayrıca kendisi milli sporcu ve Türkiye vücut geliştirme ikincisi. Yarışmada oğlunun kahramanı olarak ayrılmak istiyor.

Çağla(33 yaşında,İstanbullu,yüzme antrenörü)

big-brother-turkiye-cagla

Çağla’nın yüzme dalında pek çok şampiyonluğu var. Hırslı bir yapıya sahip ve istediği rekoru elde edemeyince duvarları bile yumruklamış zamanında. Futbol maçları izlemek ve spor yapmak hobileri arasında olan Çağla bordo rujunu sürmeden dışarıya çıkmıyor. Büyük ödül ile babası adına bir heykel yaptırmayı ve babasının sağlığında çok isteyipte alamadığı evi almak istiyor.

Funda(30 yaşında, Mersinli, öğretmen)

big-brother-turkiye-funda

Funda gözlem yapmasının en belirgin özelliği olduğunu belirtiyor. Alışveriş tutkunu,yemek yapmaktan keyif alıyor. Büyük ödülle ailesine ev almayı düşünüyor.

Demir(42 yaşında, İstanbullu, dış ticaret uzmanı)

big-brother-turkiye-demir

Demir, anne ve babasının vefatından sonra bir süre Amerika’da yaşamış ama kız kardeşlerinden ayrı yaşamak istemediği için de Türkiye’ye geri gelmiş. Daha önce iki evlilik yapan Demir’in yaşadığı zorluklar arkadaşının üniversitede tezine bile konu olmuş. Hayatı boyunca hep planlı yaşamış ve spor yapmak onun en büyük tutkusu. Büyük ödül ile kendi işini kurmak istiyor.

Alphan(21 yaşında, İstanbullu, öğrenci)

big-brother-turkiye-alphan

Alphan, düzenli yaşamayı seviyor ve içinde güçlü bir karakter olduğunu düşünüyor. Salsa ve bachata yapan Alphan, kolay kolay sinirlenmediğini ve sakin bir yapısını olduğunu söylüyor. Bir işte başarısız olmak en büyük korkusu ve yarışmadan alacağı büyük ödül ile eğitimi için kullanmak istiyor.

Gülşen(26 yaşında, Malatya)

big_brother_gulsen_kimdir_big_brother_gulsen_hayati_ve_biyografisi_big_brother_gulsen_kim_h34276_70121

 

Arsel(27 yaşında, Parisli, aile şirketinde çalışıyor)

big-brother-turkiye-arsel

Arnavut asıllı olan Arsel, işletme yönetimi mezunu ve emir almayı sevmiyor. En büyük hobisi araba kullanmak. Arsel aile şirketinde çalışıyor.

Gökçen(30 yaşında, Aydınlı, Fitness antrenörü)

big-brother-turkiye-gokcen

 

Rezan(37 yaşında, İstanbullu, davet organizatörlüğü yapıyor)

big-brother-turkiye-rezan

Tuğra(19 yaşında, Ardahanlı, Futbolcu)

big-brother-turkiye-tuğra

Hüseyin(33 yaşında, Kastamonulu, kamyoncu)

big-brother-turkiye-huseyin

Seda  (29 yaşında, Diyarbakırlı, kozmetik satış danışmanı)

big-brother-turkiye-seda

Yasin (26 yaşında, Konyalı, oyunculuk yapıyor)

big-brother-turkiye-yasin

Sinan (20 yaşında, Şırnaklı, garson)

big-brother-turkiye-sinan

Onur (20 yaşında, Bursalı, öğrenci)

big-brother-turkiye-onur

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here