7.9 C
İstanbul
Pazar, Mart 17, 2024

İletişim

Başbakan Erdoğan, CHP’li Belediyeyi Örnek Gösterdi

Başbakan Erdoğan, Antalyalılardan yerel seçim için oy istediği konuşmasında İstanbul’un iki büyük ilçesini ‘modern şehircilik’ için örnek gösterdi.

Dikkat çekici olansa bu iki ilçenin çok uzun yıllardır CHP’li belediyeler tarafından yönetilmesi. Gazipaşa Havaalanı’nın açılış töreninde konuşan ve Antalyalılardan bu akşam açıklayacağı Büyükşehir Belediyesi Başkan adayına destek vermelerini isteyen Başbakan Erdoğan , şehircilik ve hizmet anlayışını anlatırken İstanbul ‘un Kadıköy ve Bakırköy belediyelerini örnek gösterdi ve “Buralar eskiden köydü şimdi şehir. Alt yapılarıyla üst yapılarıyla da tabii modern şehirciliğin buralarda uygulamasını görüyorsunuz” dedi. Erdoğan’ın altyapılarını ve üstyapılarını övdüğü bu iki ilçede belediye yönetimleri uzun yıllardır CHP ’de ve her iki ilçede de bugünü kadar hiç AK Partili belediye yönetimi olmadı.

Erdoğan Antalya’da yaptığı konuşmada, “Şehir denilen Medine, dolayısıyla medeni olur. Şehirli olmak medeni olmaktır. İşte bunu köye ulaştırmak çok önemli. Bakın İstanbul’un bir Kadıköy’ü var bilirsiniz, duymuşsunuzdur. Bir Bakırköy’ü var duymuşsunuzdur. Bunlar eskiden köydü. Ama şimdi artık onlar köy olmaktan çıktılar. Şehir oldular. Ve şu anda Türkiye ’nin hemen hemen kahir ekseriyetinden çok daha kalabalık nüfusa sahipler. Ama alt yapılarıyla üst yapılarıyla da tabii modern şehirciliğin buralarda uygulamasını görüyorsunuz” dedi.  Erdoğan’ın ‘modern şehircilik’ için örnek gösterdiği Kadıköy ve Bakırköy ilçeleri bugüne dek hiç AK Partili belediye başkanları tarafından yönetilmedi.Kadıköy, 1989’dan beri SHP-CHP’den belediye başkanları tarafından yöneltildi. Bakırköy ise 1994-2004 yılına kadar ANAP’lı, 2004’den bugünü kadar ise CHP’li başkanlar tarafından yönetildi.

Haberin tamamı için:

mynet

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar