4.7 C
İstanbul
Cumartesi, Şubat 4, 2023

İletişim

Banyo Dekorasyonu ve Armatür Seçimi

Banyolar, özellikle ev sahibelerinin aynasıdır. Bu nedenle banyo dekorasyonu ve armatür seçimini yapmak genellikle evin sahibesine bırakılır. Banyonun dekore işi, banyonun tekstili, banyonun içine yerleştirilen aksesuarlarla bitmez. Banyo dekorasyon aynı zamanda banyodaki bütün eşyalar, aksesuarlar ve armatürlerle bir bütündür ve hepsi birlikte değerlendirilmelidir. Banyo tekstili ile banyo aksesuarlarının birbiri ile uyumu kadar, banyoda kullanılan banyo küveti, lavabo, banyo kabininin de aynı zamanda birbiri ile ve diğer ürünlerle uyum içinde olması, aynı zamanda kullanım kolaylığı sağlaması çok önemlidir.

Armatür Seçimi

Banyonun dekorasyonu esnasında, öncelikle nasıl bir banyo istediğiniz ve banyonuzu nasıl dekore edeceğinizi belirlemeniz çok önemlidir. Çünkü bütün mekân dekorasyon işlemlerinde olduğu banyoların dekorasyonlarında da bütünlük ve uyum çok önemlidir. Örneğin banyonuzu minimalist bir tarzda dekore edeceksiniz, tekstil ve aksesuarlarını minimalist tarzda seçerken armatürleri klasik tarzda seçemezsiniz veya lavabonuzu klasik tarzda seçemezsiniz. Bu banyonuzu daha güzel göstermekten çok absürt bir komedi filmi izliyormuş hissine kapılmanıza sebep olacaktır. Eğer banyonuzu minimalist tarzda dekore edecekseniz kesinlikle banyo armatürleriniz, banyo kabininiz, lavabolarınız, küvetiniz de aynı tarzı yansıtmalıdır. Ya da banyonuzda Neo Klasik bir dekorasyon yapmak istiyorsunuz o halde de armatür seçimini aşırı modern çizgiler taşıyan armatürlerden seçmemelisiniz.

Dekorasyonda Dikkat Edilmesi Gerekenler
Banyonuzu dekore ederken dikkat etmeniz gereken en önemli hususların başında, kullandığınız ürünlerin işlevsel olmalarıdır. Banyonuza dekoratif bir görüntü vermesinin yanında hiçbir özelliği olmayan ve alan daraltan eşya ve aksesuarlar yerine, banyonuzu güzelleştirirken, kullanım kolaylığı ile banyoda geçen zamanlarınızı keyfe dönüştüren eşya ve aksesuarlar, hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Banyonuzda kullandığınız ürünlerin birbiri ile uyumlu olması, armatürler ile küvet, lavabo gibi banyo elemanlarını birbirinin aynı veya benzeni olması banyonuzdaki görsel bütünlüğü artıracak ve doğal bir güzellik katacaktır.

Banyo tekstil ürünleri, banyonun temel elemanlarına uygun olmalıdır. Yani tekstil ürünlerini armatürlere, küvete, lavaboya uydurmalısınız.

Banyonun zemin, duvar kaplama ve boyaları ile diğer tekstil ve aksesuarları uyumlu olmalı tüm ürünler uyum içinde bir görüntü sergilemelidir.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,692TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar