Askerlik Sorgulama

1
1337
Askeri Yönetim

Eskiden 20 yaşına gelmiş ve asker olacak kişilerin askerlik şubesine gidip acemi birliklerini öğrenmek için almaları gereken sülüs kağıtları artık internet üzerindn sorgulanabiliyor. Askerlik şubelerinde oluşan yoğunluktan dolayı hayata geçirilen bu projeden sizlerede bahsetmek istiyoruz. Ülkemizde gelişen internet teknolojisinin ardından devlet büyüklerinin hizmete soktuğu e-devlet sistemi ile artık askere gidecek olan Asker adayları internet üzerinden acemi birliklerini sorgulama ile öğrenebiliyorlar.

Askerlik Sorgulama işlemi nasıl yapılır ?

E-devlet sitesi üzerinden Askerlik Sorgulama işlemini yapabilmek için size en yapın ptt şubesine gidip e-devlet şifrenizi almanız gerekmektedir. Aldığınız şifre ile e-devlet sitesine giriş yaparak Milli Savunma Başkanlığı başlığı altında bulunan Asal hizmetlerinin en alt maddesi olan Sevk Edilecek Eğitim merkezleri kısmından askerlik sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Not: Acemi Birliği Sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmeniz için sevk edileceğiniz celp dönemi içerisinde olmanız gerekmektedir ayrıca Acemi birlikleri açıklanmış olmalıdır. Daha fazla bilgi için askerliksorgulama.com sitesini ziyaret edebilir, site yöneticilerine askerlik sorularızı sorabilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here