Asansör Mekanizması

0
1257
Servis sektörü

Asansör Mekanizması, Eskiden kullanılan asansörlerde halat sarmalı tambur sistemi, buhar makinesi yerine bir elektrik motoruyla döndürülerek bugün de bazı asansörler de uygulanır. Bu elektrikli asansörlerin çoğu artık çekmeli tipte üretilmektedir. Böylece asansörlerde, askı halatlarının bir ucuna asansör kabini bağlanmış öbür ucuna da kabinin ağırlığını dengeleyen bir karşı ağırlık bağlanmıştır.

Asansör Firmaları

Askı halatlardan her biri, asansör boşluğunun tepesine yerleştirilmiş bir kasnağın ya da makaranın üzerindeki ayrı bir yive oturur. Bir elektrik motoru yardımıyla çalışan bu makara döndükçe halatları hareket ettirir. Bunun sonucunda asansör bir yöne doğru yol alırken karşı ağırlık ters yönde hareket eder ve taşıma işi gerçekleştirilir.

Servis sektörü

Firma rehberi

www.servissektoru.com firma rehberi sizlere asansörlük hizmetleri sunan en kaliteli firmaları sunmaktadır. Firma rehberi ile tüm bu kaliteli firmalara ulaşabilirsiniz. Servissektörü firma rehberi ile il ve ilçe bazında asansör firmalarını arayabilir ve size en uygun olanları tercih edebilirsiniz. Ayrıca servissektörü firma rehberine kendi firmalarınızı da ekleyebilir ve binlerce kişiye ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here