Apple iPhone 6 Bükülüyor İddiasına Cevap Verdi

0
697

Gündeme bomba gibi düşen iPhone 6 bükülüyor iddiasıyla şaşkınlık yaratmıştı.

iPhone 6 Türkiye dahil birçok ülkeye daha geldi ve satışa sunuldu. Dün geceden itibaren Zorlu Center’daki Apple Store’da ve mobil operatörlerin belirlediği noktalarda ilk satışı yapılan iPhone 6’lar ise en çok basınç karşısında yamulma iddialarıyla gündeme bomba gibi oturdu ve alıcıları tereddütte bıraktı. Hatta farklı markalar bununla dalga geçerek videolar yayınladı.

Bu duruma çok gecikmeden Apple’dan cevap geldi. The Verge’ü test merkezine kabul eden Apple, cihazların hangi ortamlarda test edildiğini gösterdi ve şimdiye kadar yaklaşık 30 bin iPhone 6’nın test edildiği belirten Apple yetkilileri cihazların gerçek kullanım için oldukça dayanıklı olarak tasarlandığını belirtmiş.

Apple’ın Küresel Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Phil Schiller tasarım aşamasından sonraki test aşamasının ardından, cihazların gerçek hayatta yoğun testlerden geçirildiğini paylaşmış.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus toplam da 30 bin ünitenin test edildiği bilgisi paylaşıldı. Nokta baskı testleri dışında oturma testi olarak da isimlendirilebilecek baskı testleri de Verge yazarlarıyla paylaşılmış. Apple’ın Mühendislikten sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Dan Riccio iddialara direkt yanıt verdi ve yeteri kadar güç kullanıldığında sadece bir iPhone’un değil her telefonunn yamulup esneyeceğini ve sonuçta deforme olacağını söylemiş.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here