Almanya’nın Uçakları İncirlik Üssüne Geliyor

0
510

DAEŞ ile mücadele kapsamında Almanya, bölgeye göndereceği 6 Tornado uçağından ikisini ve bunların yanında 1 tanede yakıt ikmal uçağını önümüzdeki hafta Adana İncirlik üssüne konuşlandıracak.

Almanya DAEŞ ile mücadele için uluslararası koalisyona destek sağlamak amacı ile göndereceği 3 Tornado keşif uçağından ikisini gelecek hafta İncirlik üssüne konuşlandıracak.

Üst düzey, Alman ordusunda görevli askeri bir yetkili Adana İncirlik üssüne Federal Meclis’ten çıkan tezkere ile  iki askeri unsur gönderileceğini belirtti. Bunların birisi keşif diğeri ise yakıt ikmali. Askeri yetkili gelecek hafta içerisinde İncirlik’e 2 Tornado keşif uçağı ve 1 yakıt ikmal uçağı gönderileceğini söyledi.

Aynı yetkili kişi, İncirlik üssünde keşif uçakları için 400-500 yakıt ikmal uçağı için ise 150 civarı Alman askerinin görev yapacağını belirtti. Ayrıca keşif uçakları ile ilgili olarak operasyonlarda elde edilen bilgilerin kendilerine verilen göreve uyup uymadığı incelenecek. Daha sonra bu elde edilen bilgilerin ittifak ülkeleri ile ne derece paylaşılabileceğine karar verilecek.tornado-savas-ucagi-

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here