4.4 C
İstanbul
Pazartesi, Mart 18, 2024

İletişim

Ahmet Özal’dan Şok İtiraflar!

Ergün Diler ile Bekir Hazar’ın hazırlayıp sundukları A ‘de her cumartesi gecesi yayınlanan YAZBOZ programına katılan Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Ahmet Özal’ın çarpıcı sözleri: ”Babamı sürekli dinliyorlardı. Annemin yatak odasından bile onlarca böcek çıktı. Başbakanlık konutu, Cumhurbaşkanlık Köşkü hep böcek kaynıyordu. Ne kadar temizlediysek hep yenilerini yerleştirdiler. Babam da gizlisi saklısı kalmadığı için açık açık konuşmaya başlamıştı. Babam en az 80-100 kez öldürülmek istendi. En iyi planladıkları geçirdiğimiz uçak kazasıydı. Uçakla oynanmıştı. Teknik heyetin verdiği raporda infilak etmeme oranı yüzde 5’ti. Bu babama yapılan hangarda oynanmış bir plandır. Şimdi Başbakan Erdoğan’a da bizim duymadığımız bir çok suikast tertip edildiğini düşünüyorum.Kartal Demirağ bir tetikçiydi. Veli Can Oduncu’ya gittiler ilk. Onun cevabı “Ben alnı secdeye değen birine ateş etmem” olunca infaz ettiler hapiste. Sonra Kartal Demirağ’ı buldular.”

”90’lardan sonra medya patronlarının medya dışında başka işleri de olmaya başladı. ‘Şunu yapmazsanız bunu yazarız’ durumu her zaman oluyordu. Yapmazsan, manşetler atmaya başlıyorlar seni ezene kadar, kabul ettirene kadar. Babamın başbakanlıktaki 3 ya da 4. günü, Ankara’da babamı ziyaret ettim. İki paşa çıktı odadan. 2 tane kırmızı kalın dosya getirip vermişler. Birinde Kıbrıs politikası, diğerinde politikası yazıyor. Babamı bunları uygulamadığı için irticacı, Kürtçü diye suçladılar. Ölümünden iki gün önce Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’taydı babam. Beni aradı ve telefonda “Kürt sorunun bitireceğim” dedi. Ertesi gün Türkiye’ye döndü. Ondan sonraki gün de zaten hayatını kaybetti. Ahmet Özal, “Erol Simavi’nin Kartal Demirağ suikastinde bir rolü var mıydı?” sorusuna evet ya da hazır demezken şu cevabı verdi: Bütün bu konular bazı adreslerde bulunan kozmik odalarda arşivlerde var. Bir gün inşallah birileri girer o kozmik odalara ve Türkiye’nin önüne koyar. O zaman hepsi ortaya çıkar. Ahmet Özal, babasının üzerinde çok oyun oynandığını söylerken “Turgut Özal’a kondurulmak istenen sıfatlar vardı. İrticacı Kürtçü gibi. Çok suçladılar rahmetliyi. İnanıp da bunlara rahatsız olanlar da vardı. Kendi beyinlerindeki çözümleri Turgut Özal’ı yok etmekti” dedi.

Haberin tamamı için:

onediyo

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar