350. dönem Yedek Subay Sınav Sonuçları

0
1294
350 yedek subay sinav sorgulama

350. Dönem yedek subay sınavları yapıldı. Şimdi bir çok asker adayı bu sınav sonuçlarını bekliyor. Sınavların ne zaman açıklanacağı ile ilgili bilgi, gün ve saat bilinmediği için belirsiz gün ve saatlerde açıklanıyor. Açıklandı mı diye bilgisayar başında heba olunuyor.
Eğer bilgisayar başında açıklandığını görür görmez gideceğiniz yöne uçak bileti hemen alırsanız çok ucuza gideceğiniz yere varırsınız. Fakat açıklandıktan saatler sonra yığılma olduğu için uçak bileti bulmak çok zor ve pahalı. Bu nedenle temkinli hareket etmekte fayda var.

Birliğinize zamanında teslim olun, son dakikaları beklemeyin.
Yanınıza içlik, yedek bot, asker malzemelerinizi eksiksiz alın. Orada verilen ayakkabı ya da kıyafetler size uymayabilir. Sıkıntı çekmek yerine yanınıza mutlaka yedekleme yapın.

Tırnak makası, terlik, ufak bir dikiş seti, temiz poşet, bol miktarda iç çamaşırı, içlik, eldiven, atkı-bere, yün çorap (özellikle doğu tarafına gidenler) ve para.

Eğitim 30 gün sürdüğünden bu süreç esnasında dışarı çıkmak yasak, bu anlamda para işinizi görecektir. Eğitim esnasında para ödenmediği için, temkinli olmakta fayda var.

Askeri malzemelerinizi alırken masraftan kaçınmayın ve kaliteye gidin. Uzun bir zaman var önünüzde…

TSK Sınav sonuçları sorgulama sayfası>>

350 yedek subay sinav sorgulama

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here