4.4 C
İstanbul
Cumartesi, Mart 23, 2024

İletişim

Kitaplıkların Hayatımızdaki Önemi

Hayatta çoğumuzun önünden geçerken farkında olmadığı ama evlerin olmaz ise olmazı bir eşyadır kitaplıklar. Bugün sizlere kitapların yarenleri kitaplıkların hayatımızda nasıl bir öneme sahip olduğundan bahsedeceğim.

Bir şeyin kıymeti ancak olmayınca anlaşılırmış o zaman bir kaç saniye düşünelim kitaplıkların hayatımızda olmadığını. Ben düşündüğümde aklıma ilk gelen eğer kitaplık diye bir şey üretilmemişse kitapların da yazılmamış olabileceğiydi. Bildiğiniz üzere dünyadaki icatlar, aletler hep ihtiyaçlardan yola çıkılarak yapılırlar. Demek ki kitaplık bulunmadığına göre kitapların yazılmamış olabileceğini düşünmek çokta hayalperestlik olmuyor. Kitapların yazılıp da kitaplıkların olmadığını düşünmek ise daha endişe verici.

kitaplık

Birbirinden kıymetli kitapların yerlerde, korunmasız ve biçare olarak durması gerçekten yürek burkucu bir görüntü olurdu herhalde. Kitaplıklar sayesinde evlerimizdeki tüm kitapları tek bir yerde toplayıp istediğiniz zaman kolayca onlara ulaşabiliyoruz. Eğer olmasaydılar belki aradığımız bir kitabı bulmak saatlerimizi alacaktı. Bundan 5 sene önce almış olduğum kitaba bakıyorum ve yeni gibi durduğunu görüyorum. Bu yeni gibi duruşunu benim düzenli okumamın yanında can yoldaşı olan kitaplığıma da borçlu olduğunu biliyorum.

Tüm okucularımızın da kitaplıklarının değerini bilmeleri dileğiyle…

Son olarak duvara monte kitaplık ile salonuzda harikalar yaratabilirsiniz.

Benzer İçerikler

1 Yorum

  1. Büyük İngiliz yazar Samuel Johnson, bir kitabı baştan sona okumak yerine şöyle bir karıştırmayı yeğlermiş. Bir arkadaşı tepki gösterince hayretle kalakalmış: “Efendim, yoksa siz kitapları başından sonuna kadar mı okursunuz?”. Johnson’a göre nasıl tanıştığımız her insanla ömrümüzün sonuna kadar görüşmüyorsak kitapların da sonuna kadar gitmek zorunda değilizdir. Büyük kitaplıkların arasına sıkışmış ve okunmadığı gün gibi aşikar kitaplar, daha az sayıda kitap sahibi olanların başlıca avuntusudur. O koca kitaplıkta birbirine yapışık veyahut kesilmemiş sayfalarla dolu bir kitap bulmak, az kitap sahibini taşkın bir zafer mutluluğuyla donatır: “Benimkiler az ama hepsini okudum”.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar