Odessa Gece Hayatı

12
8.259 okunma

Geçen gün arkadaşlarla sohbet ediyoruz, yurt dışına çıksak biraz eğlensek, bizi yormasa yani böyle çok uzak olmasa ama fazla yakında olmasa, yurt dışına çıktığımızıda hissedebilsek derken aklıma biraz araştırmak geldi. Neyse bir iki gezindik derken arkadaşlardan biri Ukrayna Odessa’dan bahsetti.  Biz biraz araştırma yaptık sonra, gerek uzaklığı gerek soğukluğu ilgimizi çok fazla çekmedi. Gezinirken internette bir baktım Odessa gece hayatı falan yazıyor. Tıkladım birde baktım ki Odessa gece kulüpleri, gezilmesi gereken yerler diye bir kayıt.

Arkadaş o nedir ya, insanlar ruhlarına kadar eğleniyorlar sanki. Dedim hem yakın, hem sahilde bir yerlerde çokta soğuk olmaz bu yüzden, biz biraz daha araştırıp bakalım, gidelim. Bunları yazarken hala aklıma o sabah 6’ya kadar eğlenmelerimiz  gelmiyor değil ya neyse. Paylaştım bizim arkadaşlarla hemen tabii ki, olumlu baktılar  fazla pahalı olmayacağını düşündükleri için. Bazı arkadaşlar olumsuz baktı,  her gruptaki gibi ama  tez zamanda susturduk bizde, anlattık gel etme ,yapma sende gel diye, sonunda oda karar kıldı tatile bizimle Odessa’ya gelmeyi.

Daha sonra bütçe hesaplamalarını yaparken otellerin, çok pahalı olduğunu öğrendik. Ve forumlardaki oteller hakkında yapılan olumsuz yorumları görünce, biz çekingen kaldık. Daha sonra gene internetteyken forum sitelerinde Odessa’da daire kiralamanın  çok daha avantajlı olduğu yazıyordu. Sonra Odessa’da  daire kiralayalım dedik.  Birkaç firmayla görüştük ama dilimizi anlamadılar, Rusça konuşuyorlardı galiba.  Acaba indikten sonra evi nasıl bulacağız, nasıl gezeceğiz diye düşünürken, Gene internette gezinirken www.odessakiralikev.net adresini gördüm, rehberlik hizmetini ücretsiz veriyorlarmış, biz bunu görünce sevindik  tabi, ve 1+1 dairelerden 65$’a günlük 3 kişinin rahatlıkla kalabileceği merkeze yakın bir daire bulduk, önce inanamadık fiyatlara, sonra daireyi kiraladığımızda bizden bir kira bedeli sadece kaparo istediler ve uçuş bilgilerimizi aldılar.

Odessa’ya indik, ev kiralama yaptığımız bir firmadan arkadaş elinde bizim ismimiz yazan bir  kağıt ile bekliyordu, tanıştık evimize yerleştik her şey çok gidiyordu. Akşamına bize rehberlik yapan arkadaş ile Palladium gibi güzel gece kulüplerine gittik. Mükemmel bir başlangıçla tatile başladık. Bizim bir rehberimizin olması ve odessa’da daire kiralamamız bizim için çok iyi oldu, sonrasında arkadaş gibi olduk zaten, 5 gün süren tatilimiz mükemmel geçti. Odessa gece hayatı muhteşemdi gerçekten, şimdi ilk fırsatta gene gitmeyi düşünüyoruz.  Gitmek isteyenlere ise doğru kanalı kullanarak gitmelerini tavsiye ediyorum. Eğer güzel bir eviniz ve rehberiniz varsa her şey çok daha güzel oluyor. odessakiralikev.net e teşekkür ediyorum.

12 YORUMLAR

  1. Gerçekten çok değişik bir eğlence anlayışları var, 24 yıldır istanbuldayım ne mekanlara gittim ama burada ki ortamı,kafayı başka bir yerde yakalayamadım.

  2. Tavsiyeniz için çok teşekkürler. Bende gitmek istiyorum odessaya tavsiyeleriniz çok yararlı oldu gerçekten çok yardımcı oldular bana .

  3. bende bir yaz odessa’ya gitmiştim gerçekten cok eğlenceli bir şehir muhteşem bir gece hayatı var, ama giderken tek hatam kız arkadaşımla gitmemdi 🙂

  4. Odessa’ya 2011 yaz tarihinde gitmiştim gerçekten cok güzel bir şehirdi. öncelikle kızları çok güzel 🙂 ama sanmayın uçaktan iner inmez kızlar sizin boynunuza atlayacak 🙂 Odessa gece hayatı için diyecek birşey yok zaten, arkadia bölgesindeki cluplar muhteşem eğlenceli oluyor. birçok şehre tatile gittim ama odessa tektir. bu konuda.

  5. Selam arkadaslar bn burak her hafta ukraynanin en guzel sehrine yani odesa ya gider gelirim is icabi fakat odesa ya gidecek arkadaskara her turlu yardim ederim beni 24 saat arayabilirsiniz numaram 0531 243 56 40 her turlu yardim ve herseyde kolaylik saglarim selametle….

  6. Tarih 20/12/2014 Palladium adlı gece kulubune gittik , bu benim 3. Odessaya gelişim, rusyayla arası bozulan ukraynada ekonomi kötü durumda, 2013 de geldigimde dolar 1 e 8 ken şimdi 1 e 18 palladiumda 2 menü var artik biri biz türklere özel, ukraynalılara mohito 75 gravini bize 350, 1 duble chivas ukraynalılara 100 bize 350 gravini, aman bize bi hesap kitlediler, 4.600 gravini çok uğraştık ama hesabı en son badigardlar aldi, aman bi sevimliydiler, nasıl datlı datlı ödettiler bize inanamazsiniz, aman dikkat.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here